Változások a hanganyagok átiratainak követelményeiben

Az ICF elkötelezett az egységes és igazságos értékelések iránt. Azok a jelöltek, akik:

• ACC ACSTH
  • ACC Portfolio
  • PCC ACSTH
  • PCC Portfolio
  • MCC

úton jelentkeznek egyéni minősítésre, hanganyagokat és azok átiratait adják be a jelentkezés során.
Az átiratok formai követelményeit most tovább finomítottuk és új elemeket építettünk be.
A jelenlegi elvárások a következők:

• Az ülés szó szerinti átiratát kell beadni.
  • Az átiratnak tartalmaznia kell a teljes beszélgetés szó szerinti átiratát.
  • Az olvasó képes legyen elkülöníteni, hogy az ülés adott pillanatában ki beszél (coach vagy ügyfél).
  • Az átiratnak azon a nyelven kell lennie, amin a felvétel készült. Ha az ICF az adott nyelven nem kínál vizsgalehetőséget, akkor angol nyelvű átiratot kell beadni.
  • Az átiratokat PDF, MS Word vagy ezekhez hasonló formátumban kell beadni.

2020. július 1. New York-i idő szerint 12.00 órát követően az átiratokra a következő szabályok fognak vonatkozni:

• Az ülés szó szerinti átiratát kell beadni.
  • Az átiratnak tartalmaznia kell a teljes beszélgetés szó szerinti átiratát. Az átiratban a coach és az ügyfél megszólalásait külön sorokban kell feltüntetni.
  • Az átiratnak tartalmaznia kell ún. időbélyeget minden egyes olyan helyen, ahol a beszélők között váltás van (coach és ügyfél).
  • Az átiratnak azon a nyelven kell lennie, amin a felvétel készült. Ha az ICF az adott nyelven nem kínál vizsgalehetőséget, akkor az eredeti nyelvű átiratot kell benyújtani, az átirat angol nyelvű fordításával együtt.
  • Az átiratokat .doc, .docx vagy ezekhez hasonló, szerkeszthető formátumban kell beadni. PDF formátumú átiratokat nem fogadunk el.

A pontosított követelményekkel szeretné az ICF demonstrálni elköteleződését a coaching szakma magas minősége iránt.

Ha kérdésed van az új változásokkal kapcsolatban, megkeresheted az ICF globális minősítési csapatát a support@coachfederation.org e-mail címen, vagy Barnóczki Annamária MCC akkreditációs igazgatót az akkreditacio@coachfederation.hu címen.